Eratija - jaunā pasaule

I. ēra: Eratijas rašanās; 1. gads - Lócërion Heren ēra ~ Urulócë gads
 
SatursPortaleLatest imagesMeklētReģistrētiesIeiet


<<< uz sadaļas satura rādītāju

Ūdens Pūķis ~ Néns

Néns ir ūdens valdnieks, kura raksturs ir ļoti mainīgs, kas, iespējams, ir viņa mīnuss vai arī pluss. Viņš var būt gan mierīgs, gan mežonīgs kā jūra vētras laikā. Néns valda pār ūdeņiem, ezeriem, jūrām un okeāniem, kā arī viņš ir to aizbildnis. Daži gudrie uzskata, ka Néns valda arī pār lietavām, sniegu un ledu ar Silata - Gaisa Pūķa palīdzību. Tāpat Néns valda arī pār visām dzīvām būtnēm, kuras dzīvo ūdeņos. Eratijas elfu gudrie ir uzzinājuši tikai dažas lietas par to, kā Néns sazinās ar Eratijas mirstīgajiem iedzīvotājiem, pamatojoties uz to, ko pats Néns viņiem bija stāstījis par sevi. Néns lūdz palīdzību Silatam, lai viņš paņem Néna svētīto ūdeni, ieliek to mākoņos, lai tie aizgādātu šo ūdeni uz noteiktu vietu vai arī uz visu pasauli. Tādējādi rodas lietus, kas ir svētības zīme. Ja lietus ir ļoti spēcīgs un ilgstošs, tad Néns ar Silatu soda vai glābj nelaimē nonākušos Eratijas iemītniekus. Ja pēkšņi no nekurienes un bez iepriekšēja brīdinājuma jūrā rodas pamatīga vētra, tad Néns soda tos, kuri ceļo pa jūru. Ja vētra nav diezcik spēcīga un rodas pakāpeniski, tad Néns brīdina tos, kuri brauc pa jūru. Néns, starpcitu, arī dzied, bet tikai duetā ar Kaliniénu - Gaismas Pūķi. Kad tas notiek, tad Kaliniéns vienmēr iesāk duetu pirmais, padarot mēness izstaroto gaismu tādu, kādu viņš pats vēlas un Néns saprot, ka tā ir īpaša zīme, tāpēc parasti atbild Kaliniénam ar paisumu, kurš ir atkarīgs no Kaliniéna mēness pieņemtās formas.

Ūdens Pūķis ~ Néns Water_dragon

Dažreiz, saņēmuši ziņu no Kārtības Pūķa par to, ka kādu Eratijā ir jāsoda ar ūdeni, Néns un Kaliniéns var sadziedāties tādā duetā, ka viss vai nu pārmērīgi noplūdīs, vai nu pārmērīgi izkaltīs un tad tas nav labi, priekš Eratijas iedzīvotājiem. Protams, Néns var arī sadusmoties, radot plūdus vai ko citu, saistībā ar ūdeni, kura spēks ir graujošs - ledu vai lietu - un vienīgais, kas spēj viņu nomierināt ir Kaliniéns, ar mēness palīdzību. Kad Néns nomierinās, to pašu dara arī viņa radītās postažas.

Daudzi mirstīgie elfu rases pārstāvji Nénu attēlo ar lāses simbolu un jūras zāļu krāsu. Daži no viņiem apgalvo, ka ir redzējuši Nénu vaļhaizivs veidolā, tāpēc arī to piedēvē Nénam. Kā arī Nénu attēlo kā zilas nokrāsas pūķi, kas savās, pret debesīm izstieptajās, rokās tur vienu ūdens sfēru. Néna svētkus ir pieņemts svinēt zvejnieku un jūras svētku laikā - Rincayaulë mēneša otrajā Enquëaurë. Tieši šajā laikā elfi kļuva par Rietumu kontinenta pirmiedzīvotājiem un tieši šajā laikā viņi pirmoreizi sastapa Nénu - Ūdens Pūķi.


I.ē., 1.g.: Lócërion Heren laikmeta Urulócë gads                                                                                                                                 Informācijas autors Kārtības Pūķis